Důležité: Text byl sepsán v době uveřejnění článku. Informace již nemusejí zcela odpovídat realitě. Berte, prosíme, web spíše jako referenční.

Kredia - půjčka před výplatou

Jak můžete ušetřit za pohonné hmoty

15. 9. 2014

Ušetřit za pohonné hmoty by chtěl asi každý. Kromě hledání nejlevnější čerpací stanice jsou i další možnosti, jak pořídit výhodně a také snížit spotřebu.

Tankujte levněji

Levněji můžete natankovat za hranicemi. Pokud máte cestu třeba do Bulharska nebo Polska, můžete toho využít. Mezi nejdražší země naopak patří Itálie a Německo. V ČR mohou být poměrně značné rozdíly mezi cenami pohonných hmot ve velkoměstech a na venkově. V Praze bývá benzin zpravidla nejdražší, ceny se mohou lišit o několik korun na litr.

Slevy na benzín

Určitě se vyplatí sledovat ceny pohonných hmot na jednotlivých čerpacích stanicích. Ty pro své zákazníky také připravují věrnostní programy a zákaznické karty. Pokud budete pravidelnými zákazníky, můžete mít benzin levnější. Slevy na pohonné hmoty můžete získat i jako majitelé kreditních karet, a to mnohdy i na všech čerpacích stanicích v ČR. V některých supermarketech můžete získat slevu na pohonné hmoty u vybraných čerpacích stanic při nákupu nad určitou částku.

Jak snížit spotřebu?

Nejefektivnější je snažit se snížit spotřebu na minimum. Kromě úspornějšího vozu jsou i další možnosti, jak ušetřit benzín během vašich cest:

• Jezděte plynuleji a naučte se správně řadit

Jezděte bez zbytečného zrychlování a brzdění, nejvíce paliva se totiž spotřebuje na rozjezd. Pamatujte si, že vypnout motor se vyplatí, třeba i jen na chvíli, pokud zrovna někde čekáte. Při jízdě z kopce mějte zařazenou rychlost a bez použití plynu můžete jet s nulovou spotřebou. Využívejte vyšší rychlostní stupně, jak jen to jde. Čím vyšší totiž máte zařazenou rychlost, tím je i nižší spotřeba.

• Odlehčete svému vozu

Každý kilogram navíc, který vezete, spotřebu zvyšuje. 100 kg navýší spotřebu až o 1 litr. Proto z auta odstraňte vše, co s sebou vézt zrovna nepotřebujete. Pozor si také dejte na odpor vzduchu, který klade střešní nosič, držák na kola a také otevřená okénka. Dobře si rozmyslete, zda je nezbytné pouštět klimatizaci, protože s ní spotřebujete o 1,5 litru více na 100 km.


Další rady, tipy a informace ze světa financí můžete nalézt na webu Maxi-Půjčky.cz - odkaz zde.
SMS půjčka ihned na bankovním účtu
Jak je to se zdravotním pojištěním absolventů?
Co z vlastního těla můžeme legálně zpeněžit?
Myslet na důchod začněte již dnes
Výhody XS Půjčky
Jak co nejvíce ušetřit za pohonné hmoty
V čem spočívá půjčka před výplatou
Jak jednoduše získat půjčku na směnku
Krátkodobé půjčky na účet
Konsolidace půjček - Česká spořitelna
Půjčky od soukromých osob ihned
Půjčka pro OSVČ
Studentská půjčka od České spořitelny
Klik půjčka online
Rychlá SMS půjčka
Investiční stříbro, investiční zlato
Půjčka Kredia
Online půjčka do 10 minut


Informujte se o možnosti rychlé půjčky bez doložení příjmu.


Potřebujete půjčku do 10000 Kč? Navštivte tyto stránky a dočtěte se více.


Půjčky pro studenty
© 2015 Studentská-půjčka-online.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky mají pouze informativní charakter.
Jejich provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.