Kredia - půjčka před výplatou

Zdravotní pojištění absolventů škol

Za studenty na základní, střední a vysoké škole platí zdravotní pojištění stát, a to až do 26 let jejich věku. Jak je to však se zdravotním pojištěním po absolvování školy? Ohlídejte si své zdravotní pojištění, abyste nebyli zaskočeni dluhem u své zdravotní pojišťovny. Přinášíme Vám důležité informace o zdravotním pojištění.

Zdravotní pojištění po absolvování střední školy

Pokud jste vystudovali střední školu a pokračujete bez přerušení v dalším studiu, zdravotní pojištění za Vás stále hradí stát. V případě, že jste studium ukončili, platí Vám stát zdravotní pojištění do konce školního roku (v této době můžete být výdělečně činní) a dále do konce letních prázdnin (v těchto dvou měsících nesmíte být výdělečně činní ani pobírat podporu v nezaměstnanosti).

Jestliže nebudete pokračovat ve studiu, nenastoupíte v září do práce a nepřihlásíte se na úřad práce, musíte to oznámit své zdravotní pojišťovně a zdravotní pojištění si hradíte sami. Mnohem výhodnější je přihlásit se na úřad práce. Ačkoliv nebudete pobírat podporu v nezaměstnanosti, zdravotní pojištění za Vás platí stát.

Zdravotní pojištění po absolvování vysoké školy

Pokud budete po absolvování vysoké školy pokračovat ve studiu, v mezidobí od ukončení studia do nástupu na jinou školu, zdravotní pojištění za Vás bude platit stát, nejdéle však po dobu tří měsíců. Pakliže jste ukončili vysokou školu a nebudete pokračovat ve studiu, stát za Vás hradí zdravotní pojištění do konce následujícího měsíce, kdy jste vykonali státní závěrečnou zkoušku.

Po skončení doby, kdy za Vás platil zdravotní pojištění stát, je nejjednodušší nastoupit do zaměstnání. Zdravotní a sociální pojištění za Vás bude odvádět zaměstnavatel. Pustit se také můžete do podnikatelské činnosti, ale zdravotní pojištění si musíte odvádět sami. Poslední možností je evidovat se na úřadu práce, ovšem jako vysokoškolák nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Když jste neuspěli u zkoušky nebo ukončili studium předčasně...

Jestliže jste jako studenti neuspěli u maturitní zkoušky, i v tomto případě platí, že stát za Vás hradí zdravotní pojištění do posledního srpna a od září jste povinni platit si ho jako studenti, kteří uspěli u maturitní zkoušky před prázdninami. Při předčasném ukončení studia musíte nahlásit do osmi dnů tuto skutečnost své zdravotní pojišťovně.
SMS půjčka ihned na bankovním účtu
Jak je to se zdravotním pojištěním absolventů?
Co z vlastního těla můžeme legálně zpeněžit?
Myslet na důchod začněte již dnes
Výhody XS Půjčky
Jak co nejvíce ušetřit za pohonné hmoty
V čem spočívá půjčka před výplatou
Jak jednoduše získat půjčku na směnku
Krátkodobé půjčky na účet
Konsolidace půjček - Česká spořitelna
Půjčky od soukromých osob ihned
Půjčka pro OSVČ
Studentská půjčka od České spořitelny
Klik půjčka online
Rychlá SMS půjčka
Investiční stříbro, investiční zlato
Půjčka Kredia
Online půjčka do 10 minut


Žádejte rychlou půjčku bez doložení příjmu - opravdu se Vás nebudeme ptát, kolik vyděláváte.


půjčku do 10000 Kč? Navštivte tyto stránky.


Půjčky pro studenty
© 2015 Studentská-půjčka-online.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky mají pouze informativní charakter.
Jejich provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.