Důležité: Text byl sepsán v době uveřejnění článku. Informace již nemusejí zcela odpovídat realitě. Berte, prosíme, web spíše jako referenční.

Informace o studentských půjčkách

7. 7. 2015

Státní studentské půjčky

V současné době existuje návrh koncepce poskytování státních studentských půjček, který byl vypracován ministerstvem školství ve spolupráci s odborníky, a který byl předložen současné vládě k projednání.

Náš Tip: Půjčky do 100 000 se těší stále větší oblibě. Dají se využít jak financování nového nebo staršího auta, vybavení domácnosti a v neúčelové variantě můžete tento půvěr použít jednoduše na cokoliv. Více informací zde.


Studentské půjčky v tomto návrhu by byly poskytovány na vysokoškolská studia až do výše 54 tisíc Kč ročně. Studenti by mohli tento úvěr splatit až po dokončení školy. Výše splátek úvěru by se pohybovala podle výše platu. Pokud by student po ukončení studia nedosáhl určitého měsíčního platu (odhaduje se 15 000 Kč hrubého), činila by minimální měsíční splátka 500 Kč. Úročení by bylo pro studenty zvýhodněno.

Bankovní studentské půjčky

Téměř každá banka má ve svém produktovém portfóliu nějaký produkt určený studentům. Většina nabízí tzv. studentské konto, neboli klasický běžný účet, který je však pro studenty zvýhodněn. Způsob zvýhodnění se u jednotlivých bank liší (bezplatné vedení účtu, zvýhodněné úvěrování, příspěvek na ISIC kartu, kreditní karta, internetové bankovnictví atd.).

Často bývá součástí studentského konta možnost čerpání kontokorentního úvěru. Tento typ úvěru se nedá použít jako zdroj financování studijních výdajů, neboť výše čerpání úvěru není vysoká. Půjčka může dosáhnout maximálně několik desítek tisíc korun (převážně 20 000 Kč). Úvěr se dá využít hlavně k řešní krátkodobého nedostatku finančních prostředků. Jde o trvale dostupnou finanční rezervu, která je okamžitě k dispozici. Čerpá se jednoduše z běžného účtu jeho přečerpáním. Tento úvěr není nutné nijak zajišťovat.

Spotřebitelský úvěr na studium

Kromě studentských kont a s nimi souvisejících kontokorentních úvěrů nabízí některé banky také spotřebitelský hotovostní úvěr na studium. Tento úvěr se již dá využít na výdaje, které se studiem souvisejí. Úvěr je totiž poskytován až do výše 500 tisíc Kč se zvýhodněnými úrokovými sazbami. Na tento typ úvěru je třeba ručitele – zpravidla rodiče žadatele o úvěr.


Náš tip: Více rad a tipů týkající se dostupných půjček pro občany ČR nad 18 let se dozvíte na webu Maxi-Půjčky.cz.SMS půjčka ihned na bankovním účtu
Jak je to se zdravotním pojištěním absolventů?
Co z vlastního těla můžeme legálně zpeněžit?
Myslet na důchod začněte již dnes
Výhody XS Půjčky
Jak co nejvíce ušetřit za pohonné hmoty
V čem spočívá půjčka před výplatou
Jak jednoduše získat půjčku na směnku
Krátkodobé půjčky na účet
Konsolidace půjček - Česká spořitelna
Půjčky od soukromých osob ihned
Půjčka pro OSVČ
Studentská půjčka od České spořitelny
Klik půjčka online
Rychlá SMS půjčka
Investiční stříbro, investiční zlato
Půjčka Kredia
Online půjčka do 10 minut


Více informací o online půjčkách a úvěrech nejen pro studenty se dozvíte zde.

Chcete se dozvědět více o půjčce do 10000 Kč? Navštivte tyto stránky.


Lidem, kteří si potřebují půjčit, ale nemohou nebo nechtějí dokládat svůj příjem, mohou pomoci informace o rychlé půjčce bez doložení příjmu.


Půjčky pro studenty
© 2015 Studentská-půjčka-online.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky mají pouze informativní charakter.
Jejich provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.