Důležité: Text byl sepsán v době uveřejnění článku. Informace již nemusejí zcela odpovídat realitě. Berte, prosíme, web spíše jako referenční.

Kredia - půjčka před výplatou

Jak nezůstat v důchodu bez peněz?

22. 9. 2013

Výše důchodů v Česku není žádná sláva a do budoucna nelze počítat se zlepšením, spíše naopak. Zejména obrovské dluhy v důchodovém fondu naznačují, že výše důchodů bude klesat. Pokud nechcete zůstat napospas s pár tisícovkami měsíčně, musíte se zaopatřit sami a včas.

Začněte co nejdřív

Spoření na důchod je potřeba nastartovat co nejdříve, ideálně od začátku produktivního věku. Nejpozději byste na něj měli začít myslet v padesáti letech. Uvědomte si, že jen díky penězům navíc si budete moct dovolit věnovat se v důchodu svým koníčkům, cestovat a užívat další radosti života, namísto živoření.

Kdy půjdete do důchodu?

Pravidla výpočtu věku důchodu do důchodu se pravděpodobně ještě změní, a určitě to nebude k lepšímu. Kromě odkládání peněz stranou se vyplatí založit si doplňkové důchodové připojištění. Od státu můžete dostat příspěvek až 2760 Kč za rok a ušetřit na dani z příjmu.

Pozor na práci „na černo“

Prací „na černo“ nebo tím, že vám zaměstnavatel oficiálně vyplácí jen část vaší mzdy, se okrádáte o výši vašeho důchodu. Pokud není evidován příjem, není z čeho penzi vypočítat. Jednou za rok může každý občan podat písemný dotaz na to, jaká částka a doba důchodového pojištění je na vaše jméno evidována.

Spoření v rámci životního pojištění

Spořit lze i formou životního pojištění se spořící složkou, kdy část peněz odchází za účelem investování do fondů. U investičního životního pojištění odchází do fondů větší část než u kapitálového. Výnos ovšem není nikdy garantovaný, i když si sami můžete vybírat, do jakých fondů investujete.

A co akcie?

Dalším zajímavým způsobem uložení a zhodnocení volných financí jsou akcie. Měli byste ale mít určité zkušenosti, nebo využít služeb společností, které se tímto oborem zabývají. Neměli byste zapomenout na stálé riziko, i když výše výnosů může být vysoká. Investovat lze i přispíváním do fondů, kdy je vše na vašem uvážení a peníze můžete kdykoliv vybrat, ovšem poplatky fondům jsou pravidelné.

Investice do nemovitostí

Investovat do nemovitostí může být velmi finančně zajímavé, vzít si na to můžete i hypotéku. Nemovitost pak můžete pronajmout a z nájemného splácet úvěr. Jakmile hypotéku splatíte, zůstane vám nemovitost, kterou můžete prodat, využívat nebo pronajmout.
SMS půjčka ihned na bankovním účtu
Jak je to se zdravotním pojištěním absolventů?
Co z vlastního těla můžeme legálně zpeněžit?
Myslet na důchod začněte již dnes
Výhody XS Půjčky
Jak co nejvíce ušetřit za pohonné hmoty
V čem spočívá půjčka před výplatou
Jak jednoduše získat půjčku na směnku
Krátkodobé půjčky na účet
Konsolidace půjček - Česká spořitelna
Půjčky od soukromých osob ihned
Půjčka pro OSVČ
Studentská půjčka od České spořitelny
Klik půjčka online
Rychlá SMS půjčka
Investiční stříbro, investiční zlato
Půjčka Kredia
Online půjčka do 10 minut


Pokud si chcete půjčit, ale nemůžete nebo nechcete dokládat svůj příjem, pomohou vám informace o rychlé půjčce bez doložení příjmu.


Chcete se dozvědět více o půjčce do 10000 Kč? Navštivte tyto stránky.


Půjčky pro studenty
© 2015 Studentská-půjčka-online.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky mají pouze informativní charakter.
Jejich provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.